Başkan’dan Kurban Bayramı Mesajı

Bayramlar; Barışı, kardeşliği, sevgiyi, saygıyı, yardımlaşmayı ve hoşgörüyü simgeler. Kardeşlik, birlik ve beraberlik duygularının içtenlikle idrak edilip yaşandığı bu müstesna günlerde manevi değerlerimizin en fazla farkına vardığımız zamanlardan birisidir bayramlar.
Toplumumuzda önemli bir yeri olan bu mübarek günlerin bizlere hatırlattığı en önemli unsur; kavga, öfke ve nefret gibi duyguların bir kenara bırakılarak, paylaşım, hoşgörü, kardeşlik ve sevgi gibi duygularının yaşanabilmesine vesile olmasıdır.
Manevi değerleri özünde barındıran islam dininin anlamlı günlerinden biri olan bu bayram, ibadet olmanın yanı sıra, özellikle yardımlaşmayı ve paylaşmayı da simgeler.
Özellikle son bir yıldır Dünya ciddi ve çok sıkıntılı bir hastalıkla mücadele etmeye devam etmektedir. Bu hastalık dahi bizim birbirimize kardeşlik ve barış duyguları içerisinde daha çok kentlenmemiz gerektiğini göstermektedir.
Unutulmamalıdır ki bizler çok önemli bir coğrafyada yaşayan ve geçmişinden gururla bahsedilen köklü bir medeniyet anlayışına sahip insanlarız. Bu itibarla geçmişimizden gelen derin ve kadim kültürümüz ile bu büyük potansiyeli yarınlara taşıma adına önemli misyonumuz vardır. Bizleri bir araya getiren bayramların sağlıkla, barış, huzur ve coşku içerisinde geçmesini temenni ediyoruz.

Bu vesileyle; MAGİİD ailesi adına; tüm islam aleminin mübarek Kurban Bayramını en içten dileklerimle kutlar, her zaman daha sağlıklı bayramlar görmek umuduyla, bu bayramın tüm insanlığın barışına, huzuruna ve hayırlarına vesile olmasını dilerim.