Dernek Başkanından Kurban Bayramı Mesajı

Kardeşlik, birlik ve beraberlik duygularının içtenlikle idrak edilip yaşandığı bu müstesna günlerde manevi değerlerimizin en fazla farkına vardığımız zamanlardan birisidir bayramlar.
Bayramlar; Barışı, kardeşliği, sevgiyi, saygıyı, yardımlaşmayı ve hoşgörüyü simgeler.
Bayramlar; toplumun manevi bir zenginliği olup, birlik ve beraberliği perçinleyen, insani vasıfları ön plana çıkaran, dostluk, kardeşlik ve dayanışma duygularının en yükseğe çıktığı çok özel ve kutsal günlerdir.
Toplumumuzda önemli bir yeri olan bu mübarek günlerin bizlere hatırlattığı en önemli unsur; kavga, öfke ve nefret gibi duyguların bir kenara bırakılarak, paylaşım, hoşgörü, kardeşlik ve sevgi gibi duygularının yaşanabilmesine vesile olmasıdır.
Manevi değerleri özünde barındıran dinimizin anlamlı günlerinden biri olan bu bayram, ibadet olmanın yanı sıra, özellikle yardımlaşmayı ve paylaşmayı da simgeler.
Unutulmamalıdır ki bizler çok önemli bir coğrafyada yaşayan ve geçmişinden gururla bahsedilen köklü bir medeniyet anlayışına sahip insanlarız. Bu itibarla geçmişimizden gelen derin ve kadim kültürümüz ile bu büyük potansiyeli yarınlara taşıma adına önemli misyonumuz vardır. Bizleri bir araya getiren bayramların barış, huzur ve coşku içerisinde geçmesi yegâne temennimizdir.

Bu bayram vesileyle; MAGİİD ailesi adına; Mübarek Kurban Bayramınızı en içten dileklerimle kutlar, bu bayramın tüm insanlığın barışına, huzuruna ve hayırlara vesile olmasını dilerim. www.magiid.com

Mardinli Girişimci İş İnsanları Derneği
Yönetim Kurulu Adına
Başkan Av.Bilal ORAK