MAGİİD 2.OLAĞAN GENEL KURULU GERÇEKLEŞTİRİLDİ

İkinci genel kurul toplantısında Yönetim, disiplin ve denetleme kurullarının seçimi yapıldı. Genel kurulda yönetim kurulu adına açılışı yapan Başkan Bilal ORAK

“Sayın divan kurulu ve sayın değerli üyelerimiz ve mifairlerimiz, 2.Olağan Genel kurulumuza hepiniz hoş geldiniz. Öncelikle Magiid’te kurucu ve ilk başkanlık görevleri konusunda tarafıma teveccühte bulunduğunuz için kendi adıma ve yönetimdeki yol arkadaşlarım adına tekrardan hepinize ayrı ayrı teşekkür ederim. Yönetimde bulunduğumuz süreçte arkadaşlarımla birlikte her zaman en iyisini bizlere yakışır şekilde yerine getirmeye çalıştık. Dernek olarak sosyal dayanışma anlamında aylık etkinlik ve toplantılarımızı her zaman gerçekleştirdik.

Fakat Yaklaşık bir yıldır süren pandemi döneminde maalesef birbirimizden uzak kaldık. Elimizde olmayan sebeplerden dolayı bazı gerçekleştirmek istediğimiz proje ve etkinliklerimizi gerçekleştiremedik. Ama bundan sonra gelecek yönetimler yine aynı kararlılıkla ve emin adımlarla bizi ileriye taşıyacak faaliyetler gerçekleştirecektir.

Faaliyet raporumuz tüm üyelere whatsapptan üzerinde gönderildi ve fiziki olarak elinizde bulunmaktadır. Ayrıca ciddi emeklerle yayınladığımız dergimizde genel kurulumuza yetiştiği için ve hepimiz adına böyle bir eser bıraktığımız için çok mutluyum. Magiid ne yapıyor ne yapmıştır diye sorulduğunda gerek dergimiz, gerekse web sitesi ve sosyal medyamız hepsine cevap verecek yeterliliktedir. Magiid hepimiz için kıymetlidir. Mersin’deki en aktif STK lardan biri olarak hareket ediyoruz.

Ben her zaman aynı çabayı göstereceğim ve o an görevde olan değerli arkadaşlarımıza yardımcı olacağım. Binbir emekle buralara kadar hep birlikte getirdiğimiz bu oluşuma karşı her platformda gereken cevapları vereceğimden kimsenin şüphesi olmasın. Görevde olduğum süre içerisinde her zaman kelimelerimi özenle seçtim. İstemeden, farkında olmadan eksik yada hatalı bir söylemim eylemim olmuşsa hakkınızı helal edin. Bizler yönetim olarak bir ideal peşinde koştuk. Biz bir inanç bir ideal peşinde bu emekleri harcadık.

Neydi o inanç; geçmişten gelen kültürümüzü yaşatma, birlikte bir güç oluşturma ve gücümüzü yine insanlarımız adına kullanmak, bir çok geleneği yaşatmak, bu kocaman şehirde güçlü ve bir arada olabilmek, gücümüz varken insanlarımıza imkanlarımız ölçüsünde dokunabilme, bu şehirde güçlü bir şekilde var olduğumuzun bilinmesi ve yaşadığımız yere bir şeyler katabilmek gerekliliği, ve buna daha çok şey ekleyebiliriz.

İnsanlar doğar yaşar ve ölürler değerli arkadaşlar. Bu cümle kadar kısadır aslında. Önemli olan yaşamın süresince ne yaptığın ve nasıl anıldığındır. Hayatın bize verdiği misyon ve görevler fazladır. Bencil bir hayatı seçmek en basit olanıdır. Benim hayatım bu inançla geçti. Hiçbir zaman sadece kendim için hareket etmedim.

Değerli arkadaşlar Şüphesiz ki; Temelleri sağlam oluşan bu önemli yapı günden güne her zaman üzerine koyarak ilerlemektedir. Çünkü MAGİİD sadece bir dernek değildir birbirine bağlı kocaman ve güçlü bir ailedir. Bizler ilkelerimiz ve amaçlar doğrultusunda her zaman daha iyisini yapma gayesiyle hareket etme amacıyla hareket ettik.

Bizler Bunu gerçekleştirebilecek güce ve kararlılığa sahip bir aileyiz. Bizler Mardinli İş İnsanları olarak bireysel olsun kollektif anlamda olsun her zaman üretmeye devam edip, özelde bulunduğumuz şehre genelde ülkemize ekonomik olarak katkı yapmaya devam edeceğiz. İnsanlarımızdan aldığımız gücümüzü yine insanlarımız için kullanacağız. Bu anlamda; insanlarımıza maddi ve manevi anlamda katkılarımızı da yapmayı her zaman sürdüreceğiz.

Bizler Mardinli olarak Mardin’deki dinler diller arası barış ve hoşgörü iklimini; geçmişte olduğu gibi yaşadığımız şehir olan Mersin’de de ve yaşamımızın her alanında da her zaman yaşayacak ve yaşatacak bir duruş içerisindeyiz ve öyle olmaya devam edeceğiz. İlk andan beri siz değerli dostlarımla bu güzel yolda ilerlemekten onur ve mutluluk duyuyorum. Bugüne kadar olduğu gibi bundan sonra da hep birlikte derneğimizi güçlü bir STK olarak yoluna devam etmesi için elimizden gelen çabayı hep birlikte göstereceğiz.

Kurullarımızda yeni görev alacak arkadaşlarımıza şimdiden hayırlı olsun diyorum. Kendilerine her alanda her zaman yardımcı olmayı bir görev olarak bildiğimi buradan da deklare ediyorum.

Bizler her zaman MAGİİD’i ve MAGİİD için emek verenleri savunacağız. Değerli arkadaşlar, yapacak çok iş, söyleyecek çok söz var. MAGİİD ailesi günden güne daha güçlü, daha kararlı ve ilkelerinden ödün veremeyecek bir kuruluş olarak yoluna devam edecektir. Görevim süresince tekrardan yönetim kurulum adına hepinize teşekkürlerimi sunarım. Görevde olduğum sürece hiçbir ayrım gözetmeden her eylemime, kullandığım her kelimeme dikkat ettim. İstemeden ihmal ettiğimiz bir şey varsa eğer hakkınızı helal edin. Genel kurulumuzun hayırlara vesile olmasını dilerim. Saygı ve sevgilerimi sunarım” dedi.

Tek liste ile girilen seçimde yeni seçilen Yönetim Kurulu adına konuşan yeni başkan Süleyman AKTAŞ “yeni yönetime bizleri seçtiğiniz için herkese ayrı ayrı teşekkür ederim. 2016 yılından bu yana platform olarak başladığımız bu yolda MAGİİD’i getirdiğimiz yer itibarıyla onur ve mutluluk duyuyoruz. Bundan sonrada hep birlikte daha ileriye taşıyacağız.

Önümüzdeki dönemde pandemi kısıtlamalarının bitmesiyle yeniden eskisi gibi etkinlik ve toplantılarımıza devam edeceğiz. MAGİİD ‘i Mersin’de her zaman gibi aktif bir STK olarak yoluna devam ettireceğiz. Bu kapsamda diğer STK’larla dirsek temasında olup çalışmalar yapacağız. Diğer yandan eğitime yönelik olarak üniversite ve yuksekokullarla işbirliği protokolleri yapıp çalıştaylar düzenleyeceğiz. Hepinize tekrardan teşekkür eder. Saygılarımı sunarım.” Diyerek sözlerine son verdi.

Genel kurulda Yönetim ibra edildi. Faaliyet ve hesap raporları okundu, tahmini bütçe onaylandıktan sonra bundan sonraki yapılacak çalışmalar konusunda görüşmeler yapıldı. Genel kurul Toplantısı dilek ve temennilerle sonuçlandırıldı.