MAGİİD ilk genel kurulunu gerçekleştirdi

MARDİNLİ GİRİŞİMCİ İŞ İNSANLARI DERNEĞİ BİRİNCİ GENEL KURULU GERÇEKLEŞTİRİLDİ:
Birinci genel kurul toplantısında Yönetim disiplin ve denetleme kurullarının seçimi yapıldı. Genel kurulda yeni seçilen yönetim adına konuşan Başkan Bilal ORAK ” Gelinen süreçte birçoğunuzun bildiği üzere; 2018 yılı ortalarında; MAGİP-Mardinli Genç Girşimci İş İnsanları Platformu’nun mevcut üyelerinin ortak iradesiyle karar alınarak, (MAGİD) Mardinli girişimci iş insanları derneğini hep birlikte kurduk. Temelleri bu şekilde sağlam oluşan bu önemli yapı günden güne her zaman üzerine koyarak ilerlemektedir. Çünkü MAGİİD sadece bir dernek değildir birbirine bağlı kocaman ve güçlü bir ailedir.
Bizler ilkelerimiz ve amaçlar doğrultusunda her zaman daha iyisini yapma gayesiyle hareket edeceğiz. Bunu gerçekleştirebilecek güce ve kararlılığa sahip bir aileyiz. Bizler Mardinli İş İnsanları olarak bireysel olsun kollektif anlamda olsun her zaman üretmeye devam edip, özelde bulunduğumuz şehre genelde ülkemize ekonomik olarak katkı yapmaya devam edeceğiz. İnsanlarımızdan aldığımız gücümüzü yine insanlarımız için kullanacağız. Bu anlamda; insanlarımıza maddi ve manevi anlamda katkılarımızı yapmayı her zaman sürdüreceğiz.
Daha önce ifade ettiğim gibi; Bizler Mardinli olarak Mardin’deki dinler diller arası barış ve hoşgörü iklimini; geçmişte olduğu gibi yaşadığımız şehir olan Mersin’de de ve yaşamımızın her alanında da her zaman yaşayacak ve yaşatacak bir duruş içerisinde olacağız.
Değerli üyelerimize genel kurula katılımlarından dolayı ve yönetim kuruluna teveccühte bulundukları için teşekkür ederiz. Yönetim kurulu olarak sorumluluğumuzun farkındayız. Bu onurlu görevi ve sorumluluğu hep birlikte ve sizlerin desteği ile en şekilde yerine getireceğiz.
Daha önce de dile getirdiğim gibi daha yolun başındayız diyorum. Çünkü yapacak çok işimiz, söyleyecek çok sözümüz var. MAGİİD ailesi günden güne daha güçlü, daha kararlı ve ilkelerinden ödün veremeyecek bir kuruluş olarak yoluna devam edecektir. Sizlerden aldığımız güç ve azmimizle çalışmaya devam edeceğimizi belirtmek isterim. Bugüne kadar olduğu gibi bundan sonra da hep birlikte derneğimizi güçlü bir Sivil toplum kuruluşu olarak yoluna devam ettireceğiz. Tekrardan yönetim kurulum adına hepinize teşekkürlerimi sunar, sevgi ve sayglarımı sunarım.” dedi.
Faaliyet ve hesap raporları okundu, tahmini bütçe onaylandıktan sonra bundan sonraki yapılacak çalışmalar konusunda görüşmeler yapıldı. Genel kurul Toplantısı dilek ve temennilerle sonuçlandırıldı.