Magiid ve İşkur’dan Yeni Protokol

Derneğimiz Mersin Çalışma ve İş Kurumu (İŞKUR) İl Müdürü Mustafa KUTLU’yu ziyaret etti. Ziyaret kapsamında; Derneğimiz MAGİİD ile Mersin İŞKUR arasında protokol imzalandı. Taraflar arasında imzalanan bu protokolün amacı Mardinli Girişimci İş İnsanları Derneği tarafından halka yönelik olarak düzenlenen eğitim kurslarına katılan kursiyerlere yönelik olarak İŞKUR’un işsiz bireylere yönelik bireysel ve grup iş danışmanlığı hizmetlerini ve Mardinli Girişimci İş İnsanları Derneği tarafından mesleki eğitime yönelik diğer faaliyetlerde İŞKUR’un diğer kurumsal hizmetlerini işbirliği halinde yürütmektir.

MAGİİD başkanı Süleyman AKTAŞ yapılan protokol nedeniyle İŞKUR müdürü Mustafa KUTLU’ya Derneğimiz adına teşekkür ederek, STK olarak bu tür çalışmaları her zaman sürdüreceklerini ifade etti.

Mersin Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürü Mustafa KUTLU; ziyaretten dolayı memnuniyetini belirterek; İŞKUR olarak istihdamı ve buna yönelik çalışma programlarını her zaman desteklemeye devam edeceklerinin altını çizdi.