MAGİİD’den Geleneksel Ramazan Yardımı..

MAGİİD tarafından her yıl ramazan ayında Ramazan sosyal yardım kolisi olarak gerçekleştirilen sosyal yardımlaşma kampanyası bu yılda coronavirus nedeniyle alışveriş kartları ile gerçekleştirildi. Bir kısmı Mersin’de bir kısmı ise Mardin ve ilçelerinde olmak üzere ihtiyaç sahibi toplam 2.000 aileye alışveriş kartları ulaştırıldı.

Yapılan yardımlarla ilgili yönetim kurulu adına kısa bir açıklama yapan dernek başkanımız Av.Bilal Orak ; “Ramazan-ı şerif bereket ayıdır. Paylaşma ayıdır. Bu ramazan ayı her zamankinden daha fazla paylaşmaya ihtiyacımız olan bir zaman olduğunun, Birlik beraberliğe, hayra ve yardımseverliğe daha fazla ihtiyaç olduğu hissedilen bir zaman olduğunun bilinciyle hareket ediyoruz.
Bildiği üzere geçmiş yıllarda her ramazan ayında -ramazan erzak yardımı kolileri- ile yardımda bulunarak, ihtiyac sahiplerinin yanında olmuştuk. Bu kapsamda MAGiiD ailesi olarak bu yıl dünyada ve ülkemizde de yaşanan korona salgını nedeniyle ve mümkün olduğunca fiziksel temastan kaçınmak adına yardım kampanyamızı alış veriş kartları ile ihtiyaç sahiplerine ulaştırarak gerçekleştirdik. MAGİİD olarak bundan sonra da sosyal sorumluluk anlamında üzerimize düşeni her zaman yerine getireceğiz. Böyle bir yardımla hayra vesile olan başta değerli üyelerimiz olmak üzere emeği geçen herkesten Allah razı olsun. Allah hayırlarınızı kabul eylesin.” diyerek bu tarz kampanyaların MAGİİD tarafından her zaman gerçekleştirileceğini de belirtmiş oldu.